Chtěli by jsme touto cestou strašně moc poděkovat Čmeláčku za úžasnou dovolenou na Krétě.Nádherné prostředí, nádherný výlet-prostě dovolená snů.Nejenže se vyřádili naše děti,ale i my rodiče jak v moři,tak v bazénu a dokonce i na tobogánu.Bylo to moc příjemné odreagování a odpočinku od všech starostí a problémů které prožíváme během roku.Také moc děkujeme sponzorům,bez kterých by jsme o takové dovolené mohli jen snít.

Velké díky všem.
Petřík,Pavla a Zdeněk Dokoupilovi

——————
Dobrý den, děkuji ČMELÁČKU za svého syna Míšu, za sebe, že jsme měli to štěstí, prožít pohádkovou dovolenou na KRÉTĚ. Moc si vážím práce, kterou i přes své pracovní a osobní povinnosti dělají maželé HÁJKOVI pro ČMELÁČKA. Děkuji manželům Hájkovím a celému týmu, který se podílel na organizaci a realizaci tohoto báječného ozdravného pobytu u moře. Tato dovolená byla pro nás bez nadsázky, jak z říše snů – nezapomenutelný výlet pirátskou lodí, Míša a já jsme si plně užívali sluníčko a pohodu u moře.
Děkujeme a přejeme ČMELÁČKU ať se mu daří.
MICHAL A MIRKA MRŇKOVI

——————
Většina z nás si neuvědomuje, že vlivem životního prostředí a životního stylu se u nás stále rodí určité procento dětí s mentálním postižením. Tyhle děti, mládež i dospělí s mentální retardací tvoří mezi zdravotně postiženými občany specifickou skupinu. Jejich postižení negativně ovlivňuje schopnost uspokojovat základní životní potřeby a zvládání s nimi souvisejících činností, které jsou předpokladem plného společenského zapojení. Negativně ovlivňuje rozvoj mezilidských vztahů, schopnost rozvoje kulturní a zájmové činnosti a rozvoj osobních i společensky významných aktivit. Je nutné si uvědomit, že jakékoliv výchovné působení na člověka musí počítat se specifickými zvláštnostmi, které přináší nejen jeho věk, ale i mentální úroveň, postavení ve společnosti, pracovní zařazení. Nejvíce vystupují tato specifika do popředí při působení na mladého člověka a na dítě. V tomto případě ,je třeba navíc počítat i s tím, že mladý člověk si teprve utváří svůj názor na svět, svůj vztah ke světu, k lidem a ke společnosti vůbec. Z vlastní zkušenosti vím, že práce s dětmi není jednoduchá. Každý, kdo s nimi pracuje ví, jak jsou vděčné za každý projev zájmu ze strany učitele, vychovatele. Práce s nimi je nesmírně náročná, ale také krásná. Krásná pro toho, kdo chce nejen brát, ale je schopen i nezištně dávat. Mentálně postižené děti si naši pozornost určitě zaslouží, protože ať už má člověk postižení jakéhokoli druhu, vždy se najde mnoho možností, jak mu pomoci. Musíme si především uvědomit, že člověk s postižením má stejné potřeby jako zdravý člověk. První z nich je být uznán a milován takový jaký je. To se určitě daří klubu rodičů a přátel postižených dětí Čmeláčku, který patří v Moravskoslezském kraji mezi ty nejznámější. Z vašich fotografií z Hadinky vyzařuje božská aura. Ti kteří ji dokážou přečíst pochopí, že vaše děti se netrápí tím, že růže má trny, ale radují se z toho, že na trnovém keři kvetou růže, a to je jeden z prvních důležitých kroků integrace těchto asociálních dětí do společnosti. Nesmírně si vážím vaší činorodé práce a přeji, aby vašim andělům a vašemu klubu Čmeláček narostla ještě větší křídla, která by vám dopomohla k tomu, abyste ještě s větší grácií rozdávali lásku vašim dětem, protože je dobře, když člověk ví, že není sám.
Igis Igor Petr Caysberger

——————
Ráda bych Vám prostřednictvím tohoto emailu poděkovala za mne a mého syna Michala za velmi příjemný a výborně organizovaný výlet do Brna. Já i můj syn jsme si výlet náramně užili a viděla jsem i velkou spokojenost na Michálkovi, což bylo zásadní. Organizačně bylo vše v naprostém pořádku, velmi oceňuji lidský a přátelský přístup k naším dětem, viz opékání, nákup nanuků aj., i když víme, že to není vždycky jednoduché. Proto mi prosím dovolte na závěr ještě jednou poděkovat Vám i celému vašemu týmu, který se podílel na organizaci i realizaci této události.

S přátelským pozdravem
Jaroslava a Míša

 

——————
Chtěla bych moc poděkovat Čmeláčku za úžasnou dovolenou v Řecku. Nejen že nám vše zařídili, ale se i tam o nás starali a vymýšleli pro naše děti zábavu, různé hry a soutěže. Jejich přístup k našim dětem i k nám rodičům je moc hezký i když to někdy s námi neměli lehké. Je to každého sen letět k moři se svým dítětem kterému to to pomáhá jak na pohybové ústrojí, tak i na jiné nemoci,ale málokdo z nich si to může finančně dovolit. Proto touto cestou moc děkuji za vše co pro nás dělají, že i rodiče si můžou užít na různých akcích a přijít na jiné myšlenky, odreagovat se a trochu si užít. Chovají se k nám jako k vlastní rodině a to je moc krásné.

Vřelé poděkování.
Dokoupilová Pavlína, Zdeněk a Petřík

 

——————
Dobrý den,
tímto e-mailem bych vám chtěla velice poděkovat za skvělý pobyt v Řecku. Každý den nám zpříjemňovali přátelští lidé, kteří dokázali vymyslet a připravit různé aktivity pro naše děti. Přestože některé dny sluníčko nepřálo, nám to vůbec nevadilo a dobře jsme se bavili. Rádi bychom poděkovali všem organizátorům, kteří přes veškeré pracovní povinnosti dokázali připravit tento nezapomenutelný pobyt.

S pozdravem a přáním krásného dne
Jana a Romanka Bluchovi

 

——————
Dobrý den,
děkuji všem,kteří zorganizovali báječný pobyt na Krétě .Cítila jsem silnou sounáležitost všech a věřím ,že tak krásné zážitky jako já a Andělka měli všechni ostatní.
Valchová Žaneta,Andělka a Martin.