Rozhovor s Lucinkou a Kubou

Denní stacionář Čmeláček se denně věnuje handicapovaným klientům.

Dva naši klienti se rozhodli, že se čtenářům našeho magazínu svěří a poví nám, jak to ve stacionáři chodí. Lucinka a Kuba do našeho stacionáře chodí už nějakou dobu. Rádi si povídají a řekli nám vše o sobě a Čmeláčku.

Ahoj Kubo a Lucko, mohli byste se prosím našim čtenářům představit?

Kuba: Jmenuji se Kuba a je mi 21 let. Rád koukám na televizi a hlavně na pohádky. Nejraději mám pohádku Šmoulové. Rád chodím s maminkou na výlety do lesa, nebo na hory. Mám doma kočičku a slepičky. Také mám mladší sestru.

Lucka: Jmenuji se Lucka a bude mi 31 let. Bydlím v Ostravě. Baví mě chození do kina a dívání se na filmy. Nejraději mám film Nebojsa. Taky mám moc ráda koně a moc ráda na nich jezdím. Jsem ráda, že i ve Čmeláčku chodíme jezdit na koních. Jsem fanynka hokeje a dívám se hlavně s maminkou. Nejvíc fandím samozřejmě České republice.

Jak dlouho navštěvujete Čmeláček?

Kuba: Už od listopadu 2018.

Lucka: To nevím přesně, ale už tady chodím dlouho. Chodila jsem i jinam, ale víc se mi líbí tady, protože máme více aktivit a našla jsem si tady super kamarády

Co ve Čmeláčku děláte nejraději?

Kuba: Rád maluji, například omalovánky. Taky rád kreslím na tabuli různé obrázky a vždy napíšu datum, aby všichni věděli, co je dnes za den. Rádi si povídáme, vaříme a strašně mě baví míchání omáček a polévek.

Lucka: Nejraději tančím s našim kamarádem Tomášem, který nás tady chodí bavit.  Minule jsme s ním měli karneval a já se převlékla za řidiče autobusu a všichni jsme tancovali. To jsem si moc užila. Koukáme se na pohádky, posloucháme hudbu a hrajeme na hudební nástroje. Máme i masážní křeslo a tam se skvěle odpočívá.

A co asistenti, jací jsou?

Kuba: Mám je moc rád, jsou na nás hodní a hlavně je s nimi legrace. Niky mám moc rád, s Jardou je velká legrace. Jsem moc rád, že tady můžu chodit.

Lucinka: Jsou všichni skvělí. Pořád pro nás vymýšlejí skvělý program, poradí mi a pomůžou. Ve Čmeláčku jsem šťastná a jsem ráda za to, jak se o nás asistenti starají.

Moc děkujeme Lucince a Kubovi za rozhovor 😊

Může jít o obrázek 1 person , food a indoor
Může jít o obrázek 1 person , sitting a book
Může jít o obrázek 1 person , standing a indoor
Může jít o obrázek 3 people a people standing
Může jít o obrázek 1 person , standing a indoor
Může jít o obrázek 1 person a indoor
Může jít o obrázek 2 lidé