Ani náhodou není novinkou, že jsou Čmeláčci v kuchyni moc rádi. Zatímco někteří jsou v kuchyni za trest a nebaví je vymýšlet různé pokrmy, Čmeláčci to mají přesně naopak. Rádi vaří i pečou a dělají radost sobě i dalším Čmeláčkům nebo dokonce rodičům.

Před Vánocemi zkoušeli péct cukroví, jindy si připravují oběd. V úterky je celá budova ČMELÁČKU z.s. provoněná nějakou dobrotou, až někdy zaměstnance mrzí, že už jedli, zrovna odcházejí na oběd nebo si jídlo už objednali. Někteří Čmeláčci jsou šikovní více, druzí zase méně, všichni se ale aktivně a s úsměvem zapojují a jde jim to skvěle.

Nejpříjemnější je pro ně hlavně chvíle, když už můžou všechno to jídlo sníst, když se tak snažili. A ani se jim nedivíme!

A co Vy? Máte raději experimentování nebo klasické a známé recepty dostupné téměř v každé knihovničce? Čmeláčci mají rádi obojí! Chcete ochutnat?

Každý totiž občas rád ochutná něco nového, co vypadá už na první pohled zajímavě. Experimentování v kuchyni vždycky přinese alespoň z malé části užitek: ať už jde o objev zajímavé a chutné ingredience nebo celého receptu, který Vás zaujme natolik, že si ho prostě zamilujete.

Tento i další články si můžete přečíst v 13. čísle našich Čmeláčkových novin – leden 2018.