Čmeláčkův blog


V této sekci najdete všemožné články o našich zážitcích. Chcete se dozvědět něco o nás, o tom na jakém výletě jsme byli, jak se nám tam líbilo, nebo jestli se nám ta úterní buchta nepřipálila. O tom všem Vás chceme informovat. Zprostředkujeme Vám nové poznatky, zážitky, ale i rozhovory s lidmi kteří mají se Čmeláčkem nějakou spojitost. Život ve Čmeláčku je velice pestrý a o náhody zde není nouze. Vždyť prece jenom S námi život žiješ!


Vážení příznivci, partneři a přátelé,

za naši organizaci ČMELÁČEK z.s. si dovoluji Vás kontaktovat v této poněkud podivné a pro mnohé nesnadné době. Velmi si vážím Vaší podpory naší činnosti, která spočívá ve formě finančních darů či zakoupení našich výrobků, na jejichž přípravě, popř. balení se podíleli naši klienti, a to osoby s mentálním postižením či autismem. Dříve Vás kontaktovala některá naše telefonistka, abyste spolu sjednali formu spolupráce. Nyní Vás nechceme zatěžovat telefonáty, neboť jsme si vědomi toho, že možná patříte k osobám nebo firmám, které jsou situací s koronavirem velmi nepříznivě dotčeny. Proto si dovoluji napsat tento mail jako poděkování za dosavadní spolupráci a podporu, ale také jako prosbu o finanční pomoc v případě, že to je u Vás možné. Z důvodu karantény Vám nyní nemůžeme zaslat žádný výrobek, je zcela na Vás, jakou částkou nás podpoříte v naší velmi komplikované situaci. Číslo účtu pro sponzorské dary je 2700829759/2010. Jako variabilní číslo uveďte Vaše IČ. Dodatečně Vám samozřejmě bude zaslána darovací smlouva.
Ještě jednou Vám srdečně děkuji jménem svým, mých kolegů, našich Čmeláčků a především jejich rodičů, kteří patří k nejvíce postiženým skupinám v této nelehké době.

Přeji Vám bezpečně zdraví a trpělivost.

S nadějí Ing. Andrea Hájková
předsedkyně spolku ČMELÁČEK z.s.
a ředitelka denního stacionáře.
Tel. 725757673
andrea.hajkova@cmelacek.cz

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového 

Kdy poznáte opravdové přátele? Když Vám pomáhají i v těžkých časech. A takové přátele my máme i ve firmě ČSAD Ostrava, člen skupiny OSTRA GROUP. Dnes nás přišli navštívit a donesli našim Čmeláčkům balíčky s hygienickými potřebami, za což jim ještě jednou velice děkujeme!
A Vám Čmeláčkům je v příštích dnech dovezou naši pracovníci až k Vám domů.

Dne 6. března nás opět čeká veselý den v našem stacionáři a tentokrát bude KLOBOUKOVÝ.

Týden barev

27.02.2020

Dlouhou zimu máme za sebou, venku už se otepluje, jaro se nezadržitelně blíží. Než se příroda změní v pestrobarevnou paletu krásy, rozhodli jsme se vnést trochu veselosti a barev i k nám do Čmeláčku. Každý den minulého týdne se nesl ve znamení jiné barvy. V pondělí jsme se pokusili sladit oblečení v barvě červené, v úterý zelené, ve středu ve...

Mnoho lidí je svými rodiči vedena směrem, o kterém si myslí, že je správný. Teprve okamžik, kdy to tak cítí i jejich dítě, je tím vítězným. S nadšením Vám představujeme Honzu Sýkoru, studenta a dobrovolníka, který má srdce na pravém místě a navíc svou rodinu jako skvělé průvodce na cestě životem.

Barunka je sociální pracovnicí,asistentkou a empatickou bytostí, která se neustále usmívá. Když ji uvidíte mračit se, nebude to jen tak a něco je pravděpodobně v nepořádku. Rozdává kolem sebe neuvěřitelně klidnou atmosféru, je srdečná a obětavá. A co víc? To Vám prozradí sama v našem rozhovoru.

Jak moc je důležité zdraví člověka? Jak moc dbáme na to, abychom se vyhnuli úrazům nebo alespoň minimalizovali jejich důsledky? Velmi. Proto je také pozice zdravotníka neméně důležitá a žádaná v souvislosti s bezpečností a zdravím. Matěj Žárský představuje zdravotníka, který se dobrovolně podílí na utváření bezpečného prostředí pro Čmeláčky, ať už...

Přečtěte si jako první, co je nového